Metody walki z nadwagą

W naszym społeczeństwie coraz bardziej rośnie świadomość tego, że nadwaga jest wielkim zagrożeniem zarówno dla zdrowia, jak i życia. Coraz głośniej zaczyna się mówić o konieczności walki z tym zjawiskiem, tym bardziej, że z roku na rok zbiera ono coraz większe śmiertelne żniwo na całym świecie. Oczywiście, walka z nadwagą leży wyłącznie w gestii nas samych. Pierwszym krokiem w tym kierunku powinno być przede wszystkim zdanie sobie sprawy z tego, że problem ten istnieje. Wielu ludzi nie zwraca na to zbyt dużej uwagi, uważając, że nie znajdują się wcale w grupie podwyższonego ryzyka.

 

Nieco bardziej okrągła sylwetka nie jest dla nich problemem. Nie chodzi jednak o sam wygląd, a o to, jak czujemy się na co dzień. Otyłość prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych i sprawia, że chronicznie cierpimy na przemęczenie. Bardzo pomocne w zdiagnozowaniu u siebie takiego problemu może być obliczanie BMI. Wskaźnik ten oblicza się na podstawie wagi i wzrostu danej osoby. Dzięki niemu można z łatwością określić, czy w konkretnym przypadku waga znajduje się w normie. Warto z tego skorzystać i sprawdzić, czy potrzebne są bardziej zdecydowane działania.

Może Ci się również spodoba