W jaki sposób mogę sprawdzić IP ?

IP jest dosyć znanym skrótem, ale tak naprawdę niewiele osób wie, co to dokładnie oznacza i jak w ogóle sprawdzić swoje IP. Zacznijmy od podstaw.
IP – Internet Protocol – protokół komunikacyjny. Są to dokładnie 4 liczby, które są indywidualnie przypisane dla każdego komputera. Adres IP jest nam potrzebny po to, aby możliwy był sprawny przepływ informacji. Kiedy wysyłamy konkretne zapytanie, jest ono oznaczone właśnie adresem IP. Wtedy system jest w stanie zidentyfikować to, komu musi odesłać odpowiedź na takie polecenie.

 
Moje IP jak sprawdzić ? Wszystko zależy od tego czy chcemy sprawdzić nasze IP publiczne czy prywatne. Różnią się one od siebie, więc konieczne jest to, aby doprecyzować o co nam rzeczywiście chodzi. IP publiczne można sprawdzić wyszukując odpowiednie strony w internecie poprzez zapytanie. Otwierając taką stronę od razu mamy wyświetlony nasz adres IP.
Wyszukiwanie wewnętrznego IP musimy prowadzić sami. Klikamy w lupkę w menu startowym, wpisujemy cmd. Wyskoczy nam opcja – wiersz polecenia. Tam musimy wpisać koleją komendę – ipconfig. Wtedy wyświetli nam się adres IP i inne dane dotyczące naszego komputera. Jak widać, to też nie jest zbyt skomplikowane.

Może Ci się również spodoba