Jak dobierać kosmetyki przy cerze wrażliwej i podrażnionej?

Cera wrażliwa i skłonna do podrażnień wymaga bez wątpienia odpowiedniego traktowania. Na pewno nie należy zapominać o doborze odpowiednich kosmetyków, bazujących na naturalnych składnikach aktywnych. Ważne jest nie tylko nawilżenie skóry twarzy, ale również jej oczyszczenie. Trzeba to jednak robić w sposób delikatny, aby nie uszkodzić bariery hydrolipidowej.

Jaki krem wybrać?

Przy wyborze kremu należy brać pod uwagę naprawdę rozmaite kryteria. Kosmetyk powinien bazować na naturalnych składnikach aktywnych. Wydaje się, że najlepiej będzie, jeżeli znajdą się w nim takie substancje jak oleje i woski pochodzenia roślinnego. Dobrym pomysłem będzie zakup kremu z olejem ze słodkich migdałów oraz z ekstraktem z aloesu. Ważne jest to, aby krem miał dosyć treściwą konsystencję.

Pamiętajmy o tym, że skóra wrażliwa nie przepada zazwyczaj za kosmetykami wzbogaconymi w intensywne formuły zapachowe. Wydaje się więc, że najbezpieczniej będzie postawić na kosmetyki bezzapachowe. Jeżeli jednak sięgamy po kremy zapachowe, najlepszym rozwiązaniem będą te wzbogacone o naturalne aromaty. Krem musi być stosowany każdego dnia. Najlepiej byłoby stosować je dwa razy dziennie. Przed zastosowaniem kremu, koniecznie oczyśćmy skórę, na przykład przy pomocy łagodnego mleczka bądź żelu.

Jak oczyszczać skórę w łagodny sposób?

Skóra wrażliwa oraz skłonna do podrażnień wymagać będzie starannego oczyszczenia, które musi być jednak łagodne. W przeciwnym bowiem razie satysfakcjonujących efektów nie będzie można się spodziewać. Wydaje się, że najlepiej będzie zainwestować w olejek myjący bądź w mleczko.

Kosmetyki tego rodzaju pomogą usunąć zabrudzenia różnego rodzaju. Mowa tu zarówno o tych wodnych, jak i o tłuszczowych. Zabrudzenia tłuszczowe, na przykład te powstałe na skutek stosowania kosmetyków kolorowych, muszą być usuwane szczególnie starannie. Jeżeli używamy olejku myjącego, pamiętajmy, aby dokładnie usunąć jego pozostałości. Najlepsza będzie ciepła, a nie chłodna woda.

Jakie maski oraz peelingi stosować?

Skóra skłonna do podrażnień wymaga także specjalnej pielęgnacji. Konieczne będzie więc stosowanie masek oraz peelingów. Wydaje się, że najlepiej będzie zastosować peeling enzymatyczny, a nie ziarnisty. Peelingi ziarniste charakteryzują się bowiem właściwościami silnie drażniącymi. Mogą więc doprowadzać skórę wrażliwą do zaczerwienienia. Jeżeli chodzi zaś o maski, można postawić, chociażby na te algowe. Algowe maski to naprawdę wspaniałe rozwiązanie. Posiadać silne właściwości kojące podrażnienia i niwelujące zaczerwienienie.

Wydaje się, że całkiem dobrym rozwiązaniem będzie także stosowanie masek na bazie glinki. Najlepiej działać będą maski na bazie glinki białej oraz różowej. Są to najdelikatniejsze glinki, które pomogą oczyścić cerę, nie podrażniając jej przy tym. Ważne jest systematyczne stosowanie maseczek oraz rzecz jasna peelingów. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że będą skuteczne. Masek i peelingów najlepiej poszukiwać w sklepach z naturalnymi preparatami kosmetycznymi.

Kosmetyki do cery wrażliwej kupisz na https://ziaja.com/c/wrazliwa-i-podrazniona-1099

Może Ci się również spodoba