Jakie mieszkania sprzedają się obecnie najlepiej

W ciągu ostatnich liku lat na naszym rynku nieruchomości, jeśli chodzi o mieszkania, zaszły dość istotne zmiany – pierwsza z nich to ciągle malejące ceny mieszkań – to zjawisko objęło nie tylko rynek mieszkań oferowanych przez deweloperów, ale też i na rynku wtórnym – tam obniżki okazały się jeszcze większe. Kolejna zmiana to preferencje Polaków odnośnie kupowanych najczęściej mieszkań – zupełnie stracili nasi rodacy zainteresowanie mieszkaniami o średniej wielkości i tymi dużymi, preferując mieszkania kompaktowe, o relatywnie niewielkiej powierzchni całkowitej (niewiele przekraczającej 40 metrów kwadratowych powierzchni), a jednocześnie podzielone na jak największą ilość pomieszczeń mieszkalnych.

 

Takie preferencje nie wynikają bynajmniej ze zmiany gustu, lecz po prostu z okoliczności, w jakiej się znaleźliśmy – banki przestały już w większości dawać kredyty na 100 procent wartości inwestycji, a więc ceny transakcyjnej nieruchomości mieszkaniowej, a w dodatku podwyższone zostały znacznie kryteria dochodowe osób ubiegających się o przyznanie kredytu mieszkaniowego, z jednoczesnym skróceniem czasu możliwego na spłaty zaciągniętego zobowiązania kredytowego.

Może Ci się również spodoba