Czy można zarobić na pośrednictwie w nieruchomościach

W większości krajów Europy Zachodniej, podobnie zresztą jak w USA czy Kanadzie prawie 100 procent nieruchomości, które trafiają do sprzedaży lub też pod wynajem, jest obsługiwanych przez wyspecjalizowane w tym agencje pośrednictwa nieruchomości. W naszym kraju z roku na rok faktycznie coraz więcej osób, pragnących sprzedać nieruchomość lub ją nabyć, przekonuje się do podejmowania współpracy w tym zakresie z agencjami nieruchomości. W Polsce działa obecnie ponad 19 tysięcy wyspecjalizowanych, licencjonowanych pośredników nieruchomości i stale powstają nowe biura.

 

Generalnie pośrednicy opierają swój zarobek na pobieranych prowizjach. Liczonych przeważnie procentowo od wartości sprzedaży danej nieruchomości, która się zajmują. Wszystko, więc zależy od dwóch rzeczy, jeśli chodzi o zarobki agentów nieruchomości – ilości transakcji kupna sprzedaży nieruchomości, które dana agencja obsłużyła oraz od tego, jak operatywnie działa agencja, a więc czy jest po prostu skuteczna, czy potrafi w sposób profesjonalny obsłużyć posiadane przez siebie nieruchomości.

Może Ci się również spodoba