Dachy Lublin. Dachy to tylko pokrycie?

Dachy to nie tylko pokrycie budynku chroniące wnętrze przed działaniem warunków atmosferycznych, ochrona przed chłodem czy też dźwiękami z zewnątrz. Dach pełni też funkcje estetyczne. Rodzai dachów jest kilka, na pewno każdy znajdzie coś dostosowanego do swojego gustu i możliwości portfela. Jeżeli chodzi o podział dachów ze względu na kształt jaki mają tu możemy wyróżnić cztery grupy: dachy płaskie, strome, mansardowe i naczółkowe. Bez względu na jaki kształt się zdecydujemy koszty pokrycia dachu uzależnione będą od stopnia jego skomplikowania, co bardzo mocno wiąże się z ilością zużytych materiałów.

Najłatwiej potrzebną ilość materiałów będzie można obliczyć w przypadku dachu płaskiego, co umożliwia jego bardzo nieskomplikowana powierzchnia. Niestety sprawa nie jest już tak prosta w przypadku dachów o skomplikowanych, nieregularnych, pełnych skosów kształtach, bowiem w takim przypadku pojawia się problem nadmiernej ilości odpadów co niestety generuje ze sobą również niepotrzebne koszty, gdyż takie odpady nie nadają się już do ponownego wykorzystania w jakikolwiek sposób. Dlatego jeżeli nie mamy nieograniczonego budżetu warto rozważyć zastosowanie w budynku dachów o możliwie jak najprostszej konstrukcji.

Może Ci się również spodoba