Wnętrza otwarte i przestronne: jak uzyskać wrażenie większej przestrzeni

monochromatyczne wnętrza

W dzisiejszych czasach bardzo modnym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz jest stworzenie otwartych i przestronnych pomieszczeń. Właściciele domów i mieszkań, chcą uzyskać w nich wrażenie większej przestrzeni, co pozytywnie wpływa na komfort mieszkania i samopoczucie. W tym artykule podpowiemy, jak osiągnąć efekt przestronności w wnętrzach.

1. Kolor na ścianach

Pierwszy element, na który warto zwrócić uwagę w procesie aranżacji wnętrza to kolor na ścianach. Jasne, pastelowe lub białe kolory optycznie powiększą przestrzeń, a ciemne, mocne barwy sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się mniejsze i bardziej przytulne. Zatem, jeśli chcemy uzyskać efekt otwartych i przestronnych wnętrz, warto zdecydować się na jasne kolory na ścianach.

2. Meble

Kolejnym elementem, który wpływa na wrażenie przestrzeni w pomieszczeniu, są meble. Należy wybierać te, które maksymalnie oszczędzają miejsce i nie są zbyt masywne. Dlatego warto zainwestować w modułowe meble lub meble wbudowane. Mogą to być na przykład regały, które zostaną wbudowane w ścianę lub łóżka z szufladami wbudowanymi w stelaż. Dzięki temu, pomieszczenie zyska dodatkową przestrzeń użytkową.

– Meble modułowe
– Meble wbudowane

3. Oświetlenie

Oświetlenie to kolejny element, który warto wziąć pod uwagę. Wszelkiego rodzaju źródła światła odbijają się na ścianach i podłodze, co powoduje, że pomieszczenie wydaje się większe i bardziej otwarte. Dlatego warto postawić na oświetlenie punktowe, umieszczone w różnych częściach pomieszczenia, dzięki czemu uzyskamy efekt przestrzeni i zwiększymy komfort użytkowania wnętrza.

4. Lustro

Lustro to element, który ma duże znaczenie w procesie aranżacji wnętrza. Jeśli ustawimy odpowiednio duże lustro, możemy uzyskać efekt optycznego powiększania pomieszczenia. Lub ustawiając lustro naprzeciwko okna, odbić w nim światło i wprowadzić dodatkowo oświetlenie naturalne.

5. Dekoracje

Dekoracje to kluczowy element aranżacji wnętrz. Odpowiednio dobrane dekoracje, wzbogacą pomieszczenie i nadadzą mu charakteru. Jednak trzeba uważać, by nie przesadzić z ilością dodatków. Przekombinowane wnętrza automatycznie zyskują wrażenie mniejszości. Warto zdecydować się na kilka zasadniczych elementów, które będą ozdobą pokoju, i dzięki temu uzyskać wrażenie przestrzennego wnętrza.

Podsumowanie

Otwarte i przestronne pomieszczenia to jedno z najnowszych trendów w aranżacji wnętrz. Aby uzyskać efekt przestrzeni w pomieszczeniu, warto zwrócić uwagę na kilka elementów: kolor na ścianach, meble, oświetlenie, lustro oraz dekoracje. Dzięki odpowiednim zabiegom, każde wnętrze może stać się bardziej przestronne i komfortowe do mieszkania.

Może Ci się również spodoba